Makijaż permanentny ust – co warto wiedzieć?

Makijaż permanentny zyskuje sobie coraz większe zainteresowanie oraz uznanie. Jest on formą tatuażu, który utrzymuje się nawet do kilku lat. Taki makijaż może obejmować usta, brwi, oczy. Dzięki niemu można poprawić wygląd twarzy, podkreślić jej kontury i zalety naszej urody. Jest to również bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż nie trzeba codziennie poświęcać czasu na poprawę makijażu. Szczególnie popularny jest makijaż permanentny ust, który ma poprawić ich kolor i wyostrzyć kontur.

źródło: neolady.pl

źródło: neolady.pl

Jak przebiega taki zabieg? Zanim się go podejmie, najpierw należy podjąć stosowne przygotowania. Trzeba określić jaki kształt i kolor mają mieć usta, oczywiście tak by pasowały do typu urody pacjentki. Zabieg ma przecież upiększyć, a nie oszpecić. Taki makijaż musi być więc dość naturalny, by lekko podkreślał zalety urody kobiecej. Poza tym przed zabiegiem pacjentka powinna wykonać peeling ust i nałożyć na nie delikatny krem. Dzięki temu skóra będzie świeża i gładka, a w rezultacie pigment łatwiej się wchłonie w skórę.

źródło: strefaurody.rzeszow.pl

źródło: strefaurody.rzeszow.pl

Wykonanie tego makijażu odbywa się w dwóch etapach. Najpierw pod skórę zostaje wprowadzony specjalny, ziołowy barwnik. Występuje on w dwóch kolorach – jeden służy do wypełnienia warg, a drugi, ciemniejszy od naturalnej barwy ust podkreśla uch kontur. Drugi etap odbywa się zazwyczaj po kilku tygodniach. Wtedy wykonywana zostaje korekta makijażu, której efektem jest jego utrwalenie oraz wzmocnienie.

Oczywiście zanim ktokolwiek zdecyduje się na taki zabieg powinien przeanalizować, czy w jego wypadku nie występują jakieś przeciwwskazania. Warto sprawdzić także innego rodzaju zabiegi związane z ustami na http://newestetic.pl/zabiegi/restylane/powiekszanie-i-modelowanie-ust .

Dołącz do dyskusji