Matowe lakiery – wciąż na topie ?

Trendy w modzie związanej z lakierami do paznokci wciąż się zmieniają. Każdego sezonu modne są inne kolory, inne rodzaje lakierów, inna długość, wykończenie, wzory. Ostatnio coraz częściej można jednak spotkać matowe lakiery do paznokci. Czy są one modne? Czy warto się na nie zdecydować?

Lakiery matowe dają zupełnie inny efekt niż te, które stosuje się zazwyczaj. Do matowych paznokci trzeba się z pewnością przyzwyczaić. Wyglądają jednak bardzo elegancko i mają swój niepowtarzalny urok. Również kolory zyskują zupełnie inny wymiar. Poza tym wiele kobiet woli takie lakiery, które nie błyszczą i są bardziej stonowane. Matowe lakiery do paznokci z pewnością są modne i mają grono swoich wielbicielek.

Matowe lakiery dają nam spore możliwości. Można bez większego problemu wybrać dla siebie odpowiedni kolor – od jasnych, przez odcienie pastelowe, po te bardzo mocne i intensywne. Dzięki temu można wybrać lakier na każdą okazję i pasujący do różnych stylizacji. Poza tym kolory można łączyć ze sobą i tworzyć fantazyjne zdobienia. Aby jednak uzyskać jak najlepszy efekt ważna jest ogromna precyzja w nakładaniu lakieru. Są one bardziej wymagające od zwykłych lakierów, a niestaranne nakładanie lakieru może sprawić, że na powierzchni paznokci pojawią się bardzo nieestetyczne smugi. Trzeba zatem trochę poćwiczyć, a to z pewnością pozwoli uzyskać jak najlepszy efekt.

Co ciekawe, aby uzyskać matowy efekt wcale nie trzeba kupować lakierów matowych. Można wykorzystać zwykłe lakiery zebrane w swoich osobistych zasobach i je odpowiednio przerobić. Wśród kosmetyków dostępne są bowiem preparaty, które pozwalają błyszczący lakier bez większego problemu zamienić w matowy. Dzięki temu można wykorzystać swoje ulubione lakiery i ulubione kolory, i sprawić że paznokcie będą prezentowały się modnie. Jest to tez bardzo wygodne rozwiązanie wtedy, gdy wśród lakierów matowych nie możemy znaleźć odpowiadającego nam koloru.

 

Poza tym istnieją również pewne domowe sposoby, które pomagają uzyskać efekt matowych paznokci. Po pierwsze, można pomalować paznokcie zwykłym lakierem, a następnie suszyć je nad parą, np. z garnka z zagotowana wodą. I po drugie, do lakieru można dodać trochę skrobi ziemniaczanej lub sody oczyszczonej. W ten sposób powstaje matowy lakier.

Matowe paznokcie nie muszą być wcale nudne. Zawsze można je jakoś ciekawe wykończyć i ozdobić – w zależności od okazji czy upodobań. Bardzo ciekawie będą wyglądały między innymi wzory wykonane lakierem błyszczącym na takiej matowej powierzchni. Powstały wzór jest nie tylko ciekawy, ale sprawia wrażenie trójwymiarowego. Można stosować podobne barwy, ale również namalować wzory w zupełnie odmiennych, kontrastowych kolorach. Inna możliwość to wykonanie niezwykłego french manicure – na matowej bazie malujemy błyszczące końcówki – to zdecydowanie hit tego sezonu.

Planując zatem ozdabianie paznokci w tym sezonie z pewnością warto rozważyć zastosowanie lakierów matowych. Będą wyglądać niezwykle ciekawie i oryginalnie.

Dołącz do dyskusji