Na ratunek pięknemu uśmiechowi

Zęby są elementem naszego ciała, który wbrew pozorom może sprawić nam nie lada problemów. Na ogół, aby mieć zdrowy i piękny uśmiech wystarczy dbać o higienę jamy ustnej i regularnie odwiedzać lekarza stomatologa. Tak naprawdę jednak, często jesteśmy ofiarami nieszczęśliwych zbiegów okoliczności, różnych wypadków, które powodują, iż tracimy część uzębienia.

Bójka, wypadek, uderzenie…

Tak naprawdę, ryzykiem wybicia zęba są objęci ludzie w każdym wieku. Nie trzeba być chuliganem, który chodzi na mecze aby się bić. Wystarczy mieć odrobinę pecha, odwrócić się w złym momencie, za bardzo schylić czy po prostu być ofiarą nieudolności innej osoby. Wynik jest prosty – w ciągu paru sekund może okazać się, że straciliśmy zęba. Dzieci, które ulegną tego typu wypadkom są w o tyle komfortowej sytuacji, iż bardzo często tracą zęby mleczne, na miejsce których wyrastają zęby stałe. Niestety, dorośli muszą radzić sobie już inaczej. Jest jednak rozwiązanie, które pozwoli na utrzymanie pięknego uśmiechu, nawet po takim nieprzyjemnym wypadku.

Implanty

Tak naprawdę, najlepszym i najbardziej efektowym rozwiązaniem są implanty. Wykonuje je profesjonalny protetyk, który najpierw robi odlew całej szczęki, następnie dobiera idealny kolor tworzywa – najczęściej jest to porcelana – który będzie pasował do pozostałych zębów. W wykonywaniu implantów chodzi bowiem przede wszystkim o to, aby jak najbardziej przypominały one pozostałe zęby, nie wyróżniając się ani kształtem ani kolorem. Muszą być doskonale dopasowane do zębodołu, i całej szczęki po to, aby w efekcie końcowym nikt nie poznał, że nie mamy swojego naturalnego zęba.

Dołącz do dyskusji