Najlepsze płyny micelarne

Demakijaż to podstawa pielęgnacji skóry. Bardzo ważne jest, by wybrać jak najlepszy kosmetyk do demakijażu – taki, który pozwoli skórę oczyścić, ale też ją pielęgnować, i to w zależności od potrzeb danego typu skóry. Wśród takich preparatów zdecydowany prym wiodą płyny micelarne. Oto te najlepsze i najpopularniejsze.

źródło: twojaapteka.co.uk

źródło: twojaapteka.co.uk

1. Bielenda Pharm – Naczynka. Płyn micelarny do mycia i demakijażu, który działa na skórę kojąco. Bardzo skutecznie pozwala usunąć makijaż i oczyścić skórę. Jednocześnie wzmacnia naczynka krwionośne, które są bardzo delikatne. Ma właściwości przeciwzapalne i pomaga zmniejszać rumień. Idealnie nadaje się do skóry wrażliwej i podrażnionej, jest hipoalergiczny. Za pojemnik 200ml zapłacimy około 13zł.

2. Bielenda – Esencja Młodości. Płyn micelarny do mycia i demakijażu 3w1. Działa jak mleczko, tonik oraz woda. Pozwala oczyścić skórę, usunąć makijaż, ale także nadmiar sebum, zamyka pory, łagodzi podrażnienia i minimalizuje ryzyko pojawiania się wyprysków. Płyn działa nawilżająco i jest niezwykle delikatny. Sprawia, że skóra wygląda zdrowo, świeżo i promiennie. Idealnie nadaje się do większości typów skóry, w tym również tej wrażliwej. Za pojemnik 200ml należy zapłacić około 11zł.

źródło: lusterko.net

źródło: lusterko.net

3. Ziaja – płyn micelarny do skóry wrażliwej. Płyn dwufunkcyjny, który pomaga usunąć makijaż i oczyścić skórę. Szczególnie sprawdza się w pielęgnacji skóry wrażliwej, dzięki idealnie dobranym składnikom – ograniczonym do minimum. Działa kojąco, przywraca naturalne pH skór i jest bezpieczny. Jest również bardzo wydajny. Za buteleczkę 200ml zapłacimy około 9 zł – bardzo przystępna cena.

4. Bioderma Sensibio – jeden z lepszych płynów micelarnych. Pozwala skutecznie i bardzo szybko usunąć makijaż z twarzy, ale także oczyszcza ją z innych zanieczyszczeń. Dodatkowo działa bardzo delikatnie i kojąco na skórę. Nie narusza warstwy hydrolipidowej. Cera wygląda promiennie i jest odświeżona. Płyn występuje w butelkach o różnej pojemności, za 250ml trzeba zapłacić około 30zł.

źródło: aptekagemini.pl

źródło: aptekagemini.pl

5. Avene – płyn micelarny zawierający aktywne substancje, które pozwalają delikatnie oczyścić twarz z różnych zanieczyszczeń. Zawiera między innymi wodę termalną Avene, która działa kojąco i zapobiega podrażnieniom. Dodatkowo płyn nawilża skórę i odświeża ją. Ponieważ jest bardzo delikatny, idealnie nadaje się również do demakijażu oczu. Również cena jest zachęcająca – za 200ml należy zapłacić około 20zł.

Wszystkie te płyny można bez problemu dostać w aptekach, drogeriach, a także przez internet.

Dołącz do dyskusji