Najskuteczniejsze ćwiczenia na zrzucenie brzucha

Chcesz wreszcie zrzucić brzuch? W takim razie pora pomyśleć o odpowiedniej diecie i ćwiczeniach. Jeśli nie wiesz, jak powinna wyglądać Twoja dieta, warto skorzystać z konsultacji z dietetykiem, a wyborze ćwiczeń, które możesz wykonywać we własnym domu, pomożemy Ci dziś my. A zatem – do dzieła!

Trening na zrzucenie brzucha

Połączenie dopasowanej diety redukcyjnej z regularną aktywnością fizyczną to najskuteczniejszy sposób na pozbycie się tłuszczu z brzucha. Dlaczego? Ponieważ dzięki regularnym ćwiczeniom spalasz więcej kalorii, regulujesz swój metabolizm, obniżasz poziom stresu i modelujesz mięśnie. A wzmocnione mięśnie brzucha stanowią dla Ciebie najlepszy gorset. Aby osiągnąć satysfakcjonujący efekt, trzeba zadbać o wszystkie partie mięśni brzucha, co osiągniesz wykonując różnorodne ćwiczenia na zrzucenie brzucha i dbając o regularność treningów. Optymalnym rozwiązaniem jest wykonywanie go co drugi dzień, najlepiej przez 45 minut. Pierwszy kwadrans przeznacz na ogólnorozwojową rozgrzewkę, a kolejne pół godziny typowo na ćwiczenia mięśni brzucha.

Ćwiczenia na zrzucenie tłuszczu z brzucha

Na początek dobra wiadomość: swój trening możesz wykonywać samodzielnie w domu. Aby zapewnić sobie odpowiednio dużo „pracy” z każdą partią mięśni, możesz modyfikować różnie ćwiczenia. A oto przykład. Kiedy wykonujesz tradycyjne brzuszki trenujesz mięsień prosty brzucha, a jeśli w trakcie unoszenia głowy zrobisz skrętny ruch do kolana, wtedy wzmacniasz mięśnie skośne. Z kolei tak zwane brzuszki odwrotne są idealne na dolny odcinek mięśnia prostego.

Najlepsze ćwiczenia na zrzucenie brzucha:

  • wypychanie odważnika do góry w trakcie leżenia na plecach
  • brzuszki z leżeniem na piłce
  • wypychanie nóg ku górze
  • rowerek
  • unoszenie ugiętych nóg w zwisie na drążku
  • spięcia z wyprostem rąk i nóg
  • plank (deska)

Pamiętaj, że ból mięśni po pierwszych treningach jest zupełnie naturalny, a wręcz pożądany, ponieważ świadczy o Twoim odpowiednim zaangażowaniu podczas treningu. Nie zniechęcaj się – z każdym kolejnym dniem będzie coraz lepiej.

Dołącz do dyskusji