Jak najszybciej pozbyć się pryszczy? Najlepsze sposoby na pozbycie się trądziku

Trądzik to problem wielu nastolatków i choć powinien przejść po ustaniu hormonalnej burzy, u wielu osób utrzymuje się również po 20, a nawet 30 roku życia. Jak pozbyć się pryszczy? Zobacz nasze sposoby na pozbycie się trądziku.

Zmiana diety

W wielu przypadkach za trądzik odpowiedzialna jest niewłaściwa dieta. Czasem chodzi o alergie na konkretny składnik, np. nabiał lub gluten, a czasem po prostu przyczyną jest po prostu wysoko przetworzona żywność czy nadmiar tłuszczów. Warto zrobić testy na alergie pokarmowe lub odstawić np. na 2 tygodnie nabiał. Jeśli stan skóry poprawi się, można potwierdzić diagnozę testami.

Aspiryna

Nie, nie chodzi o przyjmowanie aspiryny. Możesz za to zrobić z niej maseczkę! Wystarczy rozgnieść kilka tabletek i położyć na 10 min na twarz. Zawarty w aspirynie kwas oczyszcza skórę, zmniejsza ilość zaskórników. Jeśli zastanawiasz się, jak szybko pozbyć się pryszcza z twarzy, maseczka z aspiryny będzie najlepszym wyborem. Taką maseczkę można stosować raz w tygodniu. Uważać należy latem, ponieważ kwas może powodować przebarwienia w kontakcie ze słońcem.

Koniec z podkładem

Wiele kosmetyków zawiera komodogenne substancje, które zapychają pory i powodują powstawanie pryszczy. Warto zapoznać się z listą tych składników i nie stosować kosmetyków, które je zawierają. Zapychające pory oleje znajdują się między innymi w wielu drogeriach. Przykrywanie pryszczy podkładem jest więc błędnym kołem, w które wpada wiele kobiet. Najmocniej zapychające składniki to: Paraffinum Liquidum, Paraffin, Mineral Oil, Petrolatum, Acetylated Lanolin, Acetylated Lanolin Alcohol, PEG 16 Lanolin, Solulan, olej kokosowy, masło kakaowe.

 

Kosmetyki wysuszające

Osoby, które borykają się z tłustą skórę często stosują kosmetyki przeznaczone do tego typu cery, które jednak wysuszają skórę. Kiedy skóra jest wysuszona, produkuje jeszcze więcej łoju potrzebnego do jej nawilżenia. Dlatego odpowiedni krem do cery tłustej to taki, który nawilża skórę, ale jednocześnie nie zapycha porów. Stosuj go regularnie, a na pewno zauważysz różnicę.  

Dołącz do dyskusji