Nauka języka dla dzieci – im wcześniej tym lepiej

Znajomość języków obcych to dziś naturalna kolej rzeczy. Biorąc pod uwagę, że wychowujemy się w świecie, gdzie jedna nacja miesza się z drugą, nie ma możliwości, byśmy w ciągu naszego życia nie zetknęli się z jakimś językiem, którego najprawdopodobniej potem będziemy się uczyć. Jeździmy po świecie, zwiedzamy, pracujemy, czy poszukujemy przyjaciół za granicą. Znajomość języków obcych jest nieodzowna. Zresztą świat powoli staje się jedną wielką globalną wioską, w której używa się kilku głównych języków do komunikowania się, jak na przykład angielskiego.

Podwójna narodowość

Coraz częściej spotkać można rodziny mieszane. Matka francuska, a ojciec polak. Dziecko wychowuje się w w Anglii i w trakcie całego swojego życia poznaje od maleńkiego równolegle trzy języki. Dzisiaj nikogo nie dziwi już taka sytuacja. To po prostu norma. Znajomość języków obcych pozwoliła nam na migracje, a te z kolei jeszcze bardziej prowadzą do dwujęzyczności, czy nawet znajomości jeszcze większej liczby języków.

Dwujęzyczne dzieci

Dla dzieci wychowywanie się w domu dwujęzycznym, gdzie każde z rodziców mówi innym językiem, a by wspólnie się porozumieć używają na przykład angielskie to, to nie problem. Dzieci bardzo szybko uczą się podstaw nowego języka, jet to dla nich tak naturalne jak oddychanie. Nie sprawia im to żądnej trudności. Po prostu nie zastanawiają się nad tym czy dają rade czy nie. Mówią w kilku językach. A im młodsze dziecko, tym szybciej nauczy się nowego języka. Dlatego warto naprawdę zastanowić się nad dodatkowymi zajęciami językowymi dla dzieci.
 

Dołącz do dyskusji