Nie bądź pandą. Jak radzić sobie z podkrążonymi oczami?

Oczy są zwierciadłem duszy. To w nich odbijają się nasze dobre uczucia i radość. Niestety, nie pozostają obojętne również wobec negatywnych stron naszego życia – stresu czy zmęczenia. Delikatna skóra staje staje się opuchnięta i zmienia barwę na ciemniejszą. 

Poszukaj przyczyn

Cienie pod oczami stanowią problem w dwóch przypadkach. W pierwszym są efektem nieprzespanej nocy, zmęczenia, długiej pracy z komputerem, alkoholu, a w walce z nimi skuteczne są doraźne metody. W drugim mamy do czynienia z brakiem we krwi składników mineralnych i mogą być objawem wielu chorób: anemii, zaburzeń hormonalnych, cukrzycy, chorób nerek. Jeśli nie wiesz, co jest przyczyną ciemnych obwódek pod oczami, koniecznie zrób badania krwi. Już podstawowa morfologia może dać odpowiedź. Odczytując wyniki, zwróć szczególną uwagę na poziom czerwonych krwinek ? czy ich liczba nie jest zbyt niska? Uzupełnienie mikroelementów powinno przynieść efekt. W przypadkach trudnych warto rozważyć ofertę gabinetów dermatologicznych lub kosmetycznych. Do dyspozycji mamy zabiegi laserowe, odżywcze, jonoferezę, mezoterapię pod oczy. Koszty zabiegów kształtują się od 100 do 300zł.

Profilaktyka

Profilaktycznie stosuj żel ze świetlika lub krem zawierający witaminę K, C, wyciąg z ogórka, arniki lub babki lancetowatej. Ogranicz użycie soli. Zatrzymuje ona wodę w organizmie, co skutkuje powstaniem ?poduszek? pod oczami oraz wpływa na odcień naczyń krwionośnych. Nie pal papierosów i zacznij regularnie sypiać.

Zarwana noc, co robić?

 Zastosuj sprawdzony sposób ? umieść na 10 minut w zamrażalniku dwie łyżki. Wyjmij i przyłóż na kilka chwil wypukłą stroną do oczodołów. Zimno obkurczy naczynia krwionośne i ożywi spojrzenie. Uważaj, jeśli masz problemy z zatokami! Nagłe ochłodzenie tej okolicy może nasilić lub spowodować dolegliwości. Naśladując taktykę naszych babć, zrób okład z torebek herbaty lub ogórka. Działają one rozjaśniająco i ściągająco, szczególnie zawarta w herbacie teina.

since1-199x300

źródło zdjęć: www.wspolczesnakobieta.pl

Dołącz do dyskusji