Niemcy są grubi, a Amerykanie jeszcze grubsi?

Stereotypy o narodach istniały, istnieją i zapewne będą jeszcze długo istnieć. Skąd biorą się uprzedzenia i plotki o danej narodowości? Czy możliwe jest by wszyscy mieszkańcy danego kraju faktycznie mieli wspólne cechy?

Każda narodowość ma słynne zalety i wady

Przewóz osób między krajami jest dziś łatwy, szybki, a często nawet tani. Wielu przewoźników oferuje transport, na który jeśli zdecydujemy się wcześniej – zapłacimy znacznie mniej. Przewóz osób jest zdecydowanie niż loty, dlatego korzysta z niego naprawdę wiele ludzi. Mimo tak ułatwionego podróżowania, wciąż istnieją stereotypy dotyczące narodowości. O Polakach mówi się, że są pracowici, ale piją i nie uczą się języków obcych. Kto pije więcej? Wydaje się, że przebijają nas jedynie Rosjanie, którzy jak wiadomo – są wiecznie ubrani w futra i drogą biżuterię, a wódkę nalewają sobie do śniadania. Niemcy wedle takich poglądów są idealnie zreorganizowani i uporządkowani, ale jedzą tłusto i bywają chamskimi turystami. Co myślimy o Włochach? To idealni kochankowie, którzy nie tylko uprawiają miłość z pasją, ale i najpierw ugotują dla wybranki pastę, której zapach i smak zwali na z nóg podobnie jak sam widok nagiego Włocha… Francuzi również słyną z tego, że są dobrzy w łóżku. Nie przepadają jednak za innymi narodowościami, dlatego zadzierają nosa.

przewóz osób Niemcy

Przewóz osób nie likwiduje stereotypów

Chociaż to krzywdzące – wiele takich przesądów ma w sobie ziarno prawdy. Niemcy faktycznie lubią porządek i ład, a Włosi bywają leniwi jak makaron na talerzu. Nie wszyscy Rosjanie mieszkają na Syberii, ale wielu faktycznie spełnia ten przerysowany opis. Przewóz osób tego nie zmieni – poznając inne kultury, często utrwalamy już narzucony nam stereotyp.

Dołącz do dyskusji