Nowy rok, nowa firma

Już na chwilę przywitamy rok 2018 – prawdopodobnie, tak jak większość osób, masz liczne noworoczne postanowienia, które będziesz się starał realizować. Jeżeli prowadzisz firmę, warto przełom lat wykorzystać nie tylko jako okres zmian w życiu prywatnym, ale także… tchnąć nowego ducha w swoją firmę. Poniżej przedstawiamy kilka postanowień, które na pewno pozytywnie wpłyną na działanie Twojego biznesu!

Zorganizowanie imprezy dla pracowników i ich rodzin

Pracownik, który w firmie czuje się niemal jak w domu, jest bardziej efektywny i odpowiedzialny – warto zatem zadbać o to, aby relacje na linii pracownik-pracownik oraz pracownik-szef dobrze się układały. Najprostszym sposobem na to, aby zatrudnieni ludzie poczuli się zespołem oraz zaczęli sobie ufać, jest zaś zorganizowanie imprezy, na której będą oni mogli poznać siebie nawzajem, swoje rodziny oraz pasje. Możesz zdecydować się na spotkanie w pubie, wspólne wyjście do ciekawego obiektu lub zorganizować rodzinny piknik.

Nawiązanie współpracy z drukarnią

Kalendarze, materiały reklamowe, teczki do przechowywania dokumentów… W każdym biurze tego rodzaju drobiazgi pełnią niezwykle ważną rolę – pozwalają pracownikom oraz klientom identyfikować się z firmą. Ponadto, gadżety reklamowe mogą znacznie zwiększyć ilość osób zainteresowanych Twoją ofertą. Nie warto działać w tym zakresie w pojedynkę – najlepiej będzie wraz z początkiem Nowego Roku nawiązać współpracę z drukarnią, która przygotuje wszystko, czego będziesz potrzebować, w atrakcyjnych cenach! Dobra drukarnia to np poznański Openprint, z której usług korzystam bardzo często. 

Ustawienie w biurze skrzynki pomysłów

Tę prostą metodę już dawno pokochali szefowie wielkich firm zza oceanu, a obecnie zyskuje ona popularność również w naszym kraju. Jeżeli chcesz, aby pracownicy byli bardziej zaangażowani w wykonywanie swojej pracy, czuli się częścią firmy, a jednocześnie zależy Ci na tym, by ich dobre pomysły nie „umierały”, stwórz skrzynkę, do której będą oni mogli anonimowo (bądź nie) wrzucać kartki ze swoimi pomysłami na zmiany w firmie. Taka skrzynka może rozpocząć prawdziwą rewolucję w firmie i pomóc rozwiązać istniejące problemy!

Dołącz do dyskusji