O czym pamiętać przy malowaniu rzęs?

Pomalowane rzęsy to podstawowy element każdego makijażu. Kobiety dobrze wiedzą, że malując rzęsy dodają spojrzeniu kobiecości, uroku i elegancji. Poza tym tuszując rzęsy można poprawić lub wyprofilować kształt oka. Jednak żeby osiągnąć jak najlepszy efekt, należy wiedzieć, jak ten zabieg wykonać – jak nakładać tusz, jak malować rzęsy i jakiego kosmetyku używać.

Wybór odpowiedniego tuszu

makeup.org.pl

makeup.org.pl

Tak naprawdę kluczem do sukcesu jest już wybór odpowiedniego tuszu. Trzeba zatem określić potrzeby rzęs i dobrać właściwy kosmetyk. A jakie preparaty mamy do wyboru? Są to:

  • tusze pogrubiające;
  • wydłużające;
  • podkręcające.

Mogą one pełnić jedna rolę lub też dowolnie je łączyć. Poza tym tusze działają także na rzęsy wzmacniająco, nawilżająco i odżywiająco. A wszystko to jest możliwe dzięki zawartości odpowiednich składników. Oczywiście wybieramy też spośród różnych kolorów, które można dobrać do swojego typu urody, upodobań, a także okazji.

Jak malować rzęsy?

stylen.pl

stylen.pl

Kiedy mamy już tusz, musimy nauczyć się z niego właściwie korzystać, by otrzymać jak najlepszy efekt. Z ilością tuszu nie należy przesadzać – nie chcemy ich obklejać, tak by wręcz uginały się pod ciężarem kosmetyku, nie chcemy też, by były posklejane lub sztywno sterczały. Przy malowaniu warto też ustalić, jaki sposób malowania będzie odpowiedni przy naszym kształcie oka. Oto kilka podpowiedzi:

  • gdy oko ma skłonność do opadania w kącikach, lepiej nie malować dolnych rzęs;
  • jeżeli mamy długie dolne rzęsy również lepiej jest ich nie malować w całości – zniekształcą one kształt oka. Można delikatnie musnąć je u nasady dolnej linii rzęs;
  • jeżeli mamy bardzo cienkie i krótkie rzęsy, można je lekko przypudrować sypkim pudrem. Dzięki temu rzęsy pokryją się grubsza warstwą tuszu i będą grubsze oraz dłuższe. Dodatkowo uchroni je to przed sklejaniem.

Problem sklejających się rzęs

Efekt końcowy psują również posklejane rzęsy. Aby je rozdzielić, warto wykorzystać specjalną szczoteczkę – plastikową lub metalową.

iwetto.com

iwetto.com

Bardzo ważna jest również odpowiednia technika malowania, które uchroni rzęsy przed sklejaniem. Malować rzęsy należy od samej nasady, a szczoteczkę trzymać i lekko poruszać w obie strony – tak, by wszystkie rzęsy dostały się między włosy szczoteczki. Wtedy można szczoteczkę przeciągnąć do góry. Dzięki temu rzęsy będą w tym samym stopniu pokryte tuszem i nie będą sklejone.

Dbanie o szczoteczkę

Bardzo ważne jest również zadbanie o stan szczoteczki. Co najmniej raz na tydzień, należy ją umyć, by usunąć z jej powierzchni zaschnięty tusz – wtedy łatwiej będzie malować rzęsy i unikać ich sklejania. Poza tym dzięki temu w lepszym stanie utrzymamy sam tusz – nie będzie się kwalił i wysychał.

Dołącz do dyskusji