Okłady z soli na zatoki – dlaczego warto?

Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, że problem bólu zatok można rozwiązać nie tylko przy pomocy leków, ale także stosując sposoby zupełnie naturalne – na przykład okłady z soli na zatoki. Dowiedz się, dlaczego warto leczyć się w ten sposób!

Zalety okładów z soli

Przede wszystkim, stosowanie okładu z soli skutecznie uwalnia od bólu zatok – ciepła sól jest od dawien dawna wykorzystywana w medycynie naturalnej. Jest to także metoda bezinwazyjna i bezbolesna, a do tego tania – potrzebujemy jedynie soli oraz kawałka materiału. Ogrzana sól uwalnia ciepło, które relaksuje nasze mięśnie – jest to zatem bardzo przyjemne i odprężające leczenie. Jedna “sesja terapeutyczna” z wykorzystaniem soli trwa około 15 minut – można zatem wykonać ją “na szybko” przed wyjściem, którego – mimo kiepskiego samopoczucia – nie powinniśmy odwoływać.

Okłady z soli na zatoki – jak je stosować?

Okład z soli na zatoki to metoda, którą przez wiele wieków stosowali nasi przodkowie – w końcu w czasach, gdy nie było dostępu do nowoczesnych lekarstw, ludzie także musieli radzić sobie z bólem… Przygotowanie takiego okładu jest bardzo proste: pół kilograma soli wsypujemy do garnka, który – co ważne – nie może być emaliowany. Sól trzymamy na ogniu do czasu mocnego podgrzania. Następnie, wsypujemy ją do skarpetki lub niedużej chusteczki z naturalnego materiału. Okład taki umieszczamy w pobliżu bolącego miejsca – mogą to być nie tylko zatoki, ale także krzyż lub brzuch. Jeżeli czujemy, że okład jest zbyt gorący, możemy pod niego podłożyć dodatkową warstwę materiału – na przykład ręcznik.

Ciepłe okłady na zatoki – stosujmy je z głową

Stosowanie okładów z soli nie ma żadnych skutków ubocznych – jest to metoda w pełni naturalna, którą może zastosować właściwie każdy. Ważne jednak jest to, by wiedzieć, że jeśli pomimo stosowania okładów ból i uczucie “zaczopowanych” zatok nie mija (na przykład przez okres tygodnia), powinniśmy udać się do lekarza. Czasami ból zatok jest oznaką poważniejszych problemów ze zdrowiem, dlatego też nie powinno się go bagatelizować!

Dołącz do dyskusji