Organizacja własnego Sylwestra – zadanie dla odważnych

Sylwester zbliża się wielkimi krokami. Wiele osób udaje się na zorganizowane imprezy na salach czy w restauracjach, wiele jednak decyduje się na organizację samodzielnej imprezy w domu. Przygotowanie własnego Sylwestra to wbrew pozorom wcale nie takie łatwe zadanie. Trzeba zadbać o wiele rzeczy, począwszy od zaproszenia konkretnych osób, po sporządzenie potraw, zakupienie odpowiedniej ilości trunków i napojów na wystroju mieszkania kończąc. Wszystko to zajmuje bardzo wiele czasu, dlatego przygotowania do tej imprezy należy rozpocząć minimum tydzień wcześniej.

Od czego zacząć?

Aby się nie pogubić i o niczym nie zapomnieć warto tworzyć listy. Listę zakupów, zaproszony osób, oraz listę rzeczy które trzeba zrobić. Odhaczając je po kolei wiemy co jeszcze przed nami, a co jest już załatwione. Jest to ogromne ułatwienie i pomoc, szczególnie wtedy, jeżeli chcemy zaprosić wiele osób i przygotować bardziej ambitne przekąski aniżeli chipsy i paluszki.

Wystrój mieszkania

Warto urządzić je tak, aby choć trochę przypominało lokal na imprezę, a nie zwykły dom. Zawieszenie balonów, serpentyn czy innych dekoracji jest wskazane. Idealnym pomysłem jest odwiedzenie miejsca takiego jak hurtownia artykułów dekoracyjnych. To tam, będąc w jednym miejscu możemy zakupić wszelkie potrzebne artykuły. Jest to dla nas ogromna oszczędność czasu oraz pieniędzy – na czym jak wiadomo, każdemu zależy.

Dołącz do dyskusji