Pielęgnacja skóry zimą – czego nie robić?

Zima to okres trudny nie tylko dla włosów, ale też dla naszej skóry. Dlatego tak ważna jest odpowiednia pielęgnacja. Jednak często popełniamy pewne błędy, które zdecydowanie tylko pogarszają sytuację. Dlatego poniżej znajdują się wskazówki, które uczą, czego robić nie należy.

1.Nie wolno rezygnować z kremów z filtrem

jejswiat.pl

jejswiat.pl

Kremy z filtrem kojarzą się większości osób z latem, a w czasie zimy zupełnie się o tym nie myśli. I jest to błąd. To, że słońce nie zawsze jest widoczne, nie znaczy, że nie działa na naszą skórę. A warto pamiętać jeszcze o tym, że słońce odbijające się od śniegu jest bardzo silne. Działanie słońca sprawi, że skóra będzie sucha, szybciej pojawią się zmarszczki i przyspieszy się proces starzenia skóry. Dlatego również w czasie zimy należy stosować kremy z filtrem, które zapewniają naszej skórze niezbędną ochronę i pielęgnację. Nie powinno być z tym problemów – w drogeriach jest naprawdę wiele takich preparatów.

2.Nie wolno zapominać o nawilżaniu tłustej cery

Sporo osób posiadających tłustą cerę uważa, że nie potrzebuje ona nawilżenia w czasie zimy. Tymczasem właśnie wtedy skóra jest narażona na wysuszenie związane z utratą wody. Osoby o cerze tłustej muszą zatem zadbać o jej prawidłowe nawilżenie, ale muszą dobrać odpowiednie kosmetyki – takie, które nie będą wywoływać dodatkowej produkcji tłuszczu. Powinny być to lekkie kremy lub nawilżające żele, które zawierają witaminę A, cynk, kwasy owocowe i olejki eteryczne.

kobieta.dziennik.pl

kobieta.dziennik.pl

3.Nie uznawaj, że czerwone policzki to coś normalnego

Wiele osób uważa, że czerwone policzki są czymś typowym dla okresu zimowego – po prostu są czerwone ze zmarznięcia. Jednak prawda jest inna – mróz i wiatr zazwyczaj sprawiają, że pękają naczynka i to one odpowiadają za zaczerwienienia na skórze. Nie należy zatem tego ignorować, ale zabezpieczyć skórę naczynkową. W tym celu warto stosować specjalne kosmetyki oraz domowe maseczki, np. z miodu, awokado i płatków owsianych.

4.Brak złuszczania skóry

kobieta.dziennik.pl

kobieta.dziennik.pl

Rezygnujemy z zabiegów złuszczających w obawie przed dodatkowym wysuszeniem i podrażnieniem skóry. Tymczasem zabiegi złuszczania są w okresie zimowym niezbędne. Dzięki temu usuwamy zniszczony naskórek, odświeżamy skórę i poprawiamy jej koloryt. Co ważniejsze, wtedy skóra czerpie więcej składników odżywczych ze stosowanych kosmetyków i łatwiej jest ją nawilżyć. Można wykonywać peelingi domowe lub udać się na profesjonalny zabieg do gabinetu kosmetycznego.

Chcesz mieć piękną i zdrową skórę zimą – nie popełniaj więcej tych błędów.

Dołącz do dyskusji