Pielęgnacja włosów – na co trzeba uważać?

Piękne i zdrowe włosy to nie kwestia przypadku. Wymaga to podejmowania określonych działań – korzystania z różnych zabiegów i kosmetyków. Kobiety starają się o nie prawidłowo dbać i tym samym poprawiać ich kondycję i wygląd. Czasami jednak zdarza się, że takie działania nie przynoszą oczekiwanego efektu. Dlaczego? Być może popełniamy pewne błędy w pielęgnacji włosów.

źródło: czerwonyobcas.pl

źródło: czerwonyobcas.pl

Jednym z częściej popełnianych błędów jest mycie włosów w zdecydowanie za ciepłej wodzie. Gorąca woda pobudza do pracy gruczoły łojowe, a w związku z tym włosy bardzo szybko tracą świeży wygląd i stają się przetłuszczone. Poza tym gorąca woda sprawia, że włosom brak blasku. Myć i płukać należy je zatem w letniej wodzie. Ważny jest również sposób wycierania włosów. Nie należy ich trzeć ręcznikiem, gdyż wtedy włosy stają się słabsze i szybciej się niszczą oraz wypadają. Należy włosy owijać ręcznikiem tak, by wsiąknęła w niego woda.

źródło: snobka.pl

źródło: snobka.pl

Włosy nigdy nie będą piękne, gdy nie zapewnimy ich właściwej ochrony w czasie zabiegów modelowania. Kiedy używamy suszarki, lokówki czy też prostownicy włosy narażone są na działanie wysokiej temperatury. Większość kobiet zapomina o zastosowaniu kosmetyków termoochronnych. Warto zatem wyposażyć się w takie preparaty, które tworzą ochronną powłokę na włosach i chronią przed większym zniszczeniem.

źródło: lula.pl

źródło: lula.pl

Uważać należy też ze środkami do stylizacji włosów. Nie można ich używać w zbyt dużej ilości, gdyż wtedy włosy stają się obciążone, podatne na wypadanie, szybciej się przetłuszczają. Stosować je należy zatem wyłącznie z zaleceniami profesjonalnych fryzjerów.

Dołącz do dyskusji