Płyn micelarny – co warto wiedzieć?

Płyny micelarne to coraz popularniejsze kosmetyki przeznaczone do demakijażu i oczyszczania cery. Uwagę przyciągają tym, że łączą w sobie właściwości mleczka oczyszczającego, płynu dwufazowego do demakijażu wodoodpornego tuszu i odświeżającego toniku. Ale czym tak naprawdę jest płyn micelarny? I jak go stosować?

darkbeauty.pinger.pl

darkbeauty.pinger.pl

Płyn micelarny to roztwór wody, który zawiera micele – mikroskopijne kuleczki o niezwykłych właściwościach. Zewnętrzne cząsteczki przyciągają wodę i odpychają tłuszcze, a wewnętrzne odpychają wodę i wiążą się z tłuszczami. Dlatego micele działają na zasadzie magnesu i umożliwiają pochłanianie tłuszczu, np. sebum czy tuszu wodoodpornego oraz rozpuszczają różne zanieczyszczenia. Bardzo ważne jest też to, że płyn micelarny nie niszczy ochronnej bariery naskórka.

Dodatkowo płyny micelarne zawierają również inne substancje aktywne o różnych właściwościach. Mogą to być kwas hialuronowy, który nawilża i zmiękcza skórę, d-panthenol działa łagodząco i kojąco i dociera w głąb naskórka, jednocześnie go regenerując, ekstrakty z roślin, które cerę odświeżają. Dopiero połączenie tych wszystkich składników sprawia, że płyn micelarny łączy w sobie właściwości mleczka do demakijażu – nawilża skórę, pianki do mycia twarzy – zmywa zanieczyszczenia i działa dezynfekująco, toniku – odświeża skórę i płynu do demakijażu oczu.

blog.veronavpp.eu

blog.veronavpp.eu

W jakim celu stosować płyn micelarny?

Mamy trzy najważniejsze okoliczności:

– odświeżanie skóry rano, nawilżenie jej i przygotowanie do makijażu,

– demakijaż,

– usunięcie sebum i zanieczyszczeń ze skóry.

Kto może stosować płyn micelarny?

Płyn micelarny sprawdzi się w wypadku pielęgnacji każdego rodzaju skóry. Jego ogromną zaletą jest brak barwników i substancji zapachowych, dzięki czemu nie wywołuje podrażnień czy alergii. Sprawdzi się w wypadku skóry wrażliwej, alergicznej, trądzikowej, suchej, mieszanej czy skłonnej do przetłuszczania się.

Stosowanie płynu micelarnego

kobieta.dziennik.pl

kobieta.dziennik.pl

Płyn micelarny jest bardzo łatwy w użyciu. Wystarczy używać wacika kosmetycznego i nanieść na niego odrobinę płynu. Później wacikiem przecieramy twarz. Nie trzeba jednak robić tego bardzo intensywnie, gdyż płyn wykorzystując właściwości miceli, sam będzie przyciągać zanieczyszczenia. Jeżeli chcemy oczyścić oczy, wystarczy chwilę przytrzymać wacik na powiece. Skórę oczyszczamy aż do momentu, gdy na waciku nie będzie widać żadnych zanieczyszczeń.

Płyn micelarny to naprawdę idealny kosmetyk do demakijażu oraz pielęgnacji skóry twarzy. Trzeba jedynie znaleźć płyn, który będzie nam najbardziej odpowiadał.

Dołącz do dyskusji