Praca w Polsce – czego brakuje Polakom?

Z powodu kryzysu w Polsce zaczyna brakować miejsc pracy, ponieważ właściciele firm starają się zaoszczędzić własne pieniądze. Z tego powodu można zauważyć masowe zwalnianie ludzi, którzy zmuszeni są poszukiwać innej pracy. Problem jednak polega na tym, że nie bardzo mają gdzie szukać, ponieważ pracy w Polsce nie ma. Starają się coś z tym zrobić polscy politycy, którzy jednak nie mają jakiegoś konkretnego pomysłu, prócz podnoszenia każdego możliwego podatku.

Praca w Polsce - tego brakuje Polakom

Nieprawidłowości

Jak się okazuje to oszczędności w dobie kryzysu to nie najlepsze rozwiązanie, ponieważ powodują one hamowanie gospodarki krajowej. Jeśli do tego dojdzie to ceny wszystkich produktów, nawet chleba, pójdą ostro w górę, ponieważ producenci, właściciele firm będą zmuszeni do jakiegokolwiek zarobku, z tego powodu ceny zostaną podniesione. Jeśli ceny zostaną podniesione to każdy będzie oszczędzał jak tylko będzie mógł. Wówczas pracy w Polsce nadal nie będzie, a wszelkie produkty będą jeszcze bardziej drogie. Co w takim wypadku należałoby zrobić? Oczywiście wydawać pieniądze, które przyczynią się do rozwoju gospodarki krajowej.

Świat też skorzysta

Jak się okazuje rozwój gospodarek krajowych wchodzi oczywiście w skład gospodarki światowej. Dlatego zadaniem każdego polityka powinno być skołonienie ludzi, społeczeństwa do wydawania pieniędzy, które staną się siłą napędową każdej gospodarki. Rozwiązanie okazuje się proste, ale trudności jednak są.

Dołącz do dyskusji