Puder do konturowania twarzy – jak wybrać?

Odpowiednie konturowanie sprawi, że twarz wyda się szczuplejsza, nos mniejszy, a skóra będzie miała zdrowszy koloryt. Tylko jak dobrać odpowiedni puder do konturowania twarzy? Oto kilka podstawowych informacji, które pomogą Ci dobrać produkt najlepszy dla Ciebie

Jak działa puder do konturowania?

Ciemny wyszczupla – tę zasadę znają już chyba wszyscy. Jednak nie dotyczy ona tylko maskowania brzucha czy dużych bioder, możemy nim także wyszczuplić policzki i zmniejszyć nos. Produkt musi się przyczepić do twarzy, dlatego należy nakładać go na podkład. Tylko jak wybrać odpowiedni puder do konturowania?

Który kolor dla kogo?

Chłodne barwy sprawdzą się wśród osób o chłodnym odcieniu skóry, mogą jednak sprawić, że twarz będzie wyglądać na zmęczoną i smutną. Ciepłe pozwolą nadać twarzy delikatnej opalenizny i będą dobrze wyglądać na każdej cerze.
Co ważne, szczególnie osoby z jasną karnacją nie powinny przesadzić z intensywnością koloru. Ciemna plama na policzku nie wyszczupli twarzy, a sprawi tylko, że uzyskamy nienaturalny i przerysowany efekt, dlatego należy wybierać produkty mniej więcej dwa tony ciemniejsze od naturalnego koloru skóry.

Puder do konturowania twarzy- inne ważne cechy

Matowy nie podkreśli porów i niedoskonałości twarzy, a ten z delikatnymi drobinkami rozświetli twarz i nada jej blasku. Wiele kobiet skarży się, że pudry do konturowania potrafią zapychać, dlatego jeśli tylko zobaczysz drobną kaszkę na swoich policzkach, zmień puder na inny. Ze względu na to, że każdy z nas ma inny rodzaj skóry, w tej kwestii należy zdać się na metodę prób i błędów.

Jak go aplikować?

Nabierz puder do konturowania twarzy na pędzel i strzep nadmiar. Największą ilość produktu nakładamy na policzku tuż przy uchu i delikatnie przeciągamy coraz niżej w kierunku ust. Puder można nakładać także od brody do końca żuchwy oraz na bocznych częściach czoła. Jeśli chcesz zmniejszyć nos, warto narysować delikatnie linie, które następnie należy dokładnie rozetrzeć. Pamiętaj, by nabierać produkt w małej ilości, pozwoli to uniknąć nieestetycznych plam. Jeśli chcesz budować kolor, wystarczy dodać kolejną cienką warstwę pudru.

Najważniejsze – próbuj! Korzystaj z testerów, dobierz kolor, który Ci odpowiada i testuj! Do drogerii warto wybrać się z kimś, kto jasno wyrazi swoją opinię. Trzymamy kciuki, żeby zakupiony puder do konturowania twarzy spełnił wszystkie Twoje potrzeby!

 

Dołącz do dyskusji