Jak radzić sobie z przesuszoną skórą twarzy?

Wielu z nas dotyka problem bardzo suchej skóry twarzy – zwykle ma to miejsce podczas zimy, późnej jesieni lub nagłych zmian pogody. Na szczęście istnieją domowe sposoby, które pozwalają efektywnie nawilżyć skórę!

szklanka wody - nawodnienie organizmuNawodnienie od środka

Osoby, które mają suchą skórę twarzy, często skupiają się na rozwiązywaniu problemu od zewnątrz – tymczasem nasza skóra może być bardzo spragniona wtedy, kiedy odwodniony jest cały organizm! Dbajmy więc o to, by każdego dnia wypijać co najmniej dwa litry wody. Unikajmy natomiast alkoholu i dużych ilości kawy, które odwadniają organizm.

Domowe maseczki

Samodzielne przygotowywanie i nakładanie maseczek daje efekty nie gorsze od zabiegów u kosmetyczki! Możemy przygotować prostą maseczkę z awokado zmiksowanego z bananem i pozostawić ją na skórze przez około piętnaście minut. Innym znanym sposobem jest maska z żółtek jaj, którą na skórze należy mieć nieco dłużej – przez dwadzieścia minut.

Masaż z olejkiem

Jest to sposób nie tylko na skórę suchą, ale także bardzo wrażliwą, skłonną do zaczerwienień. Przed pójściem spać możemy masować skórę powolnymi, kolistymi ruchami, wcierając w nią niewielką ilość oliwy z oliwek lub olejku migdałowego. Jeśli te środki nie pomagają, możemy sięgnąć również po olejek rycynowy.

Odpowiednia ilość snu

parasolka na słońcePodczas nocnego odpoczynku regeneruje się cały nasz organizm – w tym również skóra. Postarajmy się więc nie zarywać nocy, a jeśli już nam się to zdarzy – spróbujmy w ciągu dnia uciąć sobie choćby półgodzinną drzemkę, aby cera mogła odpocząć.

Ochrona przed słońcem

Przebywanie na słońcu sprzyja dobremu samopoczuciu, jednak – jeśli ze słońca nie korzystamy z umiarem – może mieć fatalny wpływ na stan nawilżenia skóry. Nie opalajmy się więc zbyt długo i zawsze pamiętajmy o odpowiednim kremie z filtrem. Zrezygnujmy również z wizyt w solarium.

Unikanie gorących kąpieli

Gorąca woda bardzo podrażnia i wysusza skórę – podczas kąpieli lub prysznica używajmy więc wody w letniej temperaturze. Jeśli jednak od czasu do czasu zażyjemy gorącej kąpieli, pamiętajmy o późniejszym posmarowaniu skóry kremem nawilżającym lub nałożeniu odżywczej maseczki.

Dołącz do dyskusji