Jak rzucić palenie? Sprawdź łatwy sposób na rzucenie palenia

Od lat zmagasz się z nikotynizmem i zastanawiasz się, jak rzucić palenie na zawsze? Poznaj nasze sposoby na rzucanie palenia, które pomogły odzyskać wolność wielu osobom na całym świecie!

Hipnoterapia – całkiem łatwy sposób na rzucenie palenia

Czy myśląc o hipnozie masz przed oczami podejrzanego mężczyznę w pelerynie czarodzieja, który próbuje – z różną skutecznością – mamić tłumy? Jeśli tak, to jesteś w błędzie! Odpowiednio prowadzona hipnoterapia jest skuteczną metodą leczenia uzależnień – w tym także tego od nikotyny. Opiera się ona na “aplikowaniu” pacjentom odpowiednich sugestii, gdy znajdujemy się w stanie głębokiego relaksu. Dzięki temu jesteśmy w stanie uwierzyć w to, że… tak naprawdę palenie nie jest nam do niczego potrzebne!

Nikotynowa terapia zastępcza – gdy “głód” jest zbyt silny, by normalnie funkcjonować

Jednym z kryteriów każdego z uzależnień jest wystąpienie objawów odstawienia, gdy nie mamy dostępu do substancji, która nas zniewala. W przypadku odstawiania nikotyny często towarzyszy nam drżenie rąk, potrzeba ciągłego podjadania, drażliwość, a nawet bezsenność czy bóle głowy – w końcu nasz organizm przyzwyczaił się do tego, że co jakiś czas otrzymuje “dostawę” tej niezwykle uzależniającej substancji… Korzystanie ze specjalnych plastrów czy tabletek zawierających niewielkie ilości nikotyny umożliwia złagodzenie tych przykrych dolegliwości i przejścia przez pierwsze dni “nikotynowej abstynencji” w sposób prawie bezbolesny.

Myśl o zdrowiu swoich najbliższych

Jeśli wiesz, jakie choroby grożą Ci, jeśli nie rzucisz palenia i mimo tego nie masz w sobie dość motywacji, aby rozstać się z nałogiem, pomyśl o tym, jakie szkody dym papierosowy może wyrządzić bliskim Ci osobom. Gdy trzymasz papierosa w dłoni albo leży on oparty o popielniczkę,  unosi się wokół niego strumień boczny dymu tytoniowego, którego szkodliwość jest nawet większa niż dymu, który wdycha sama osoba paląca! Pomyśl, czy chcesz narażać na utratę zdrowia osoby, na których zależy Ci najbardziej na świecie…?

Dołącz do dyskusji