Jak się odstresować czyli sposoby na odstresowanie po pracy

Stres w pracy może być czymś mobilizującym, a przez to – przydatnym. Jeżeli jednak odczuwamy napięcie również po powrocie do domu, to nie wróży to dobrze naszemu życiu rodzinnemu i… zdrowiu. Poznaj sprawdzone (przez nas samych) sposoby na odstresowanie po pracy!

Muzyka na odstresowanie po powrocie do domu

Muzyka łagodzi nie tylko obyczaje, ale także pozwala uwolnić się od napięcia, jakie wielu z nas odczuwa jeszcze po powrocie z pracy! Nie musi to być typowa muzyka relaksacyjna – choć, oczywiście, słuchanie śpiewu ptaków lub koncertu gongów tybetańskich naprawdę pomaga się zrelaksować. Jeśli jednak nie są to “Twoje klimaty”, może to być nawet pop lub rock – ważne, by przez chwilę liczyła się tylko muzyka i byś nie myślał o swojej pracy.

Spotkanie ze znajomymi

Być może nie tylko Ty, ale także Twój dobry znajomy zastanawia się, jak się odstresować po pracy? Jeżeli tak, to nic nie stoi na przeszkodzie, by wspólnie wyjść z domu do dobrej restauracji, parku lub wspólnie obejrzeć lekki film. Kontakt z innymi ludźmi jest naturalnym sposobem na pozbycie się stresu i napięcia. Możecie także stworzyć sobie rytuał odstresowujący, polegający na przykład na spotkaniach raz w tygodniu, które mają na celu zbudowanie dystansu do obowiązków zawodowych.

Kolorowanki dla dorosłych

Pamiętasz, kiedy jako dziecko starałeś się pięknie pokolorować obrazek, nie wyjeżdżając za linię? Skupiałeś się wtedy tylko na tej czynności! Obecnie w wielu księgarniach dostępne są kolorowanki dla dorosłych – pozwalają one odciąć się od natłoku myśli poprzez maksymalną koncentrację na detalach, które kolorujemy. W dodatku takie zajęcie rozwija naszą artystyczną duszę!

Aktywność fizyczna

Nieważne, co wybierzesz: basen, salsę czy zumbę – każda forma ruchu pozwoli Ci rozluźnić mięśnie oraz… nie skupiać się na tym, co wydarzyło się w pracy dzisiaj i co czeka Cię w niej jutro. Jeżeli masz taką możliwość, zacznij wracać do domu pieszo lub rowerem – taki nawyk zmniejszy odczuwane napięcie oraz… przysłuży się Twojemu zdrowiu i sylwetce!

Dołącz do dyskusji