Śpij zdrowo. Wybór materaca

Wybór materaca to jedna z tych decyzji, której skutki będziemy odczuwać nie tylko codziennie, ale też prawdopodobnie przez kilka lat. Nie warto więc bagatelizować tej sprawy. Jakie mamy możliwości? Do wyboru są materace kieszeniowe, piankowe, wysokoelastyczne oraz antyalergiczne. Nazwy brzmią obco, ale my omówimy krótko każdy z nich.

Materac kieszeniowy

Mechanizm polega na umieszczeniu każdej sprężyny w oddzielnej kieszeni, dzięki czemu wyeliminowane zostają skutki tarcia, takie jak trzeszczenie czy inne niepożądane dźwięki. Materac reaguje na nacisk punktowo, więc śpiąc we dwójkę nie odczuwamy ruchów drugiej osoby.

Materace piankowe

Wykonane są z kilku warstw pianki i umieszczane na spodzie łóżka. Można więc łatwo przenieść je w inne miejsce. Dodatkowo nie zbierają kurzu i są odporne na wilgoć.

Materace antyalergiczne

Hamują gromadzenie się roztoczy, mają właściwości antygrzybiczne, a ich zakup warto rozważyć nie tylko, gdy już cierpimy na alergie, ale też w celach profilaktycznych.

Materace wysokoelastyczne

Wykonane są z gąbki, charakteryzują się dużą trwałością i odpornością na wgniecenia.

 Vita_JANPOL-300x128

Kolejnym kryterium przy wyborze materaca powinna być jego twardość. Możemy zdecydować się na materac miękki, twardy lub średnio twardy.O tym, czy obudzimy się wyspani nie decyduje jedynie liczba godzin snu. Równie ważna jest jakość materaca. Dopasowany do upodobań, wagi, kręgosłupa sprawi, że będziemy wstawać wypoczęci i zrelaksowani.

źródło zdjęć www.wspolczesnakobieta.pl

Dołącz do dyskusji