Sport to zdrowie – wyjazd na narty = wysyłka nart kurierem?

Dla wielu zima kojarzy się tylko z jednym – z nartami. Choć pogoda nie rozpieszcza narciarzy, to wiele ośrodków narciarskich w Polsce, z pomocą sztucznego zaśnieżania, radzi sobie całkiem nieźle. Wiele osób mieszkających na stałe za granicą chętnie skorzystałoby z polskich tras narciarskich, jednak ceny za przelot ze sprzętem potrafią odebrać zapał. Dlatego mamy pewną propozycję: wyślijcie swój sprzęt narciarski paczką. Jak? Oto prosty przepis w kilku punktach.

 

ski-232167_1280

 

  1.      Najpierw musicie zdobyć odpowiedni karton. W tym celu możecie udać się do sklepu ze sprzętem narciarskim. Jeśli przedstawicie pracownikowi zajmującemu się obsługa klienta swoją sprawę, na pewno Wam pomoże. Karton musi być po pierwsze odpowiednio długi, po drugie wystarczająco pojemny i po trzecie, ale nie mniej ważne: bardzo sztywny.

 

  1.      Kiedy macie już specjalne pudło, pora przygotować narty. Złóżcie je razem i owińcie folią bąbelkową. Najlepiej owinąć je kilka razy. Ograniczeniem dla ilości warstw jest jedynie pojemność kartonu. Razem z nartami chcecie wysłać kijki? Zróbcie z nimi to samo, co z nartami.

 

  1.      Zapakujcie narty i kijki do kartonu. Jeśli pozostały jakieś luki, to wypełnijcie je ścinkami gąbek, gazet, ręcznikami papierowymi lub pozostałą folią bąbelkową.

 

  1.      Zaklejcie karton. Najlepsza będzie taśma polipropylenowa. Warto zakleić nie tylko dno i wieko, ale również przeciągnąć taśmą po rantach – tak na wszelki wypadek.

 

  1.      Na koniec zawińcie paczkę w stretch.

 

  1.      Jeśli chcecie wysłać również kask i buty, spakujcie je w osobne kartony, zgodnie z punktami od 2 do 5. Ważne: wiązania butów należy odkręcić, owinąć osobną warstwą folii i dopiero umieścić w kartonie. Zadbajcie, żeby nie „latały” luźno wewnątrz paczki.

Jeśli wydaje się Wam, że kilka paczek będzie kosztować tyle, co dodatkowy bagaż lotniczy – nic bardziej mylnego. Wiele firm specjalizujących się w wysyłce międzynarodowej organizuje specjalne akcje promocyjne na zbiorowe wysyłki. Przykład? AngliaPolska.pl oferuje stawkę do £ 13.99 pod warunkiem, że jednorazowo nadacie więcej niż dwie paczki i zapłacicie za nie przelewem na brytyjskie konto.

 

Jak widzicie, nie takie pakowanie nart straszne, jak je malują. Dobra organizacja czasu i przestrzeni pozwala Wam na udany wylot na narty bez przepłacania za przewóz sprzętu. Poza tym, jakie to wygodne, kiedy macie mniej do zabrania na lotnisko i do tego towarzyszy Wam świadomość, że Wasz sprzęt już na Was czeka w Polsce. A zatem: udanego szusowania!

 

Dołącz do dyskusji