Stepper – efekty po miesiącu ćwiczeń

Czy wiesz, jakie są zalety steppera oraz jakie efekty możesz osiągnąć trenując na nim regularnie? Które partie ciała kształtuje stepper i kiedy warto po niego sięgnąć? Odpowiedzi w artykule!

Zalety steppera

Stepper, a właściwie ćwiczenia na stepperze, kształtują dolne partie ciała – łydki, uda i pośladki. Stepper to niewielki przyrząd – możesz schować go pod łóżkiem i ćwiczyć kiedy chcesz – na przykład podczas oglądania telewizji. Stepper jest łatwy w transporcie, można zamówić go w sklepie internetowym z dostawą do domu i nie płacić majątku firmie kurierskiej. Warto wiedzieć, że ćwiczenia na stepperze łączą trening cardio z siłowym, zatem poprawia krążenie i  ogólną kondycję. Zalety steppera to także jego cena – można kupić go już za 100 zł oraz przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej i redukcji cellulitu. Stepper jest świetny dla początkujących osób.

Efekty ćwiczeń

Stepper efekty po miesiącu są widoczne! Kiedy ćwiczysz przez 20 minut 3 razy w tygodniu, pierwsze efekty zobaczysz po miesiącu. To przede wszystkim wyrzeźbienie i wyszczuplenie dolnych części ciała – łydek, ud. Skóra stanie się bardziej jędrna i zauważysz zmniejszenie skórki pomarańczowej. Kiedy trenujesz intensywnie, spalasz nawet 100 kalorii w 10 minut! To przekłada się oczywiście na utratę kilogramów. Na rynku dostępne są steppery z linkami, które dodatkowo wyszczuplają talię. Utrzymanie prawidłowej pozycji na stepperze angażuje mięśnie brzucha również kiedy korzystamy ze steppera bez linek. Jeśli nie chcesz kupować steppera, możesz wypróbować ćwiczenia na siłowni i jeśli przekonasz się do steppera – zdecydować się na zakup własnego sprzętu. Przy zakupie zwróć uwagę, czy stepper posiada podkładki antypoślizgowe. Z pewnością nie pożałujesz tego wyboru, a twoje ciało w bikini zaprezentuje się wprost fenomenalnie.

Dołącz do dyskusji