Szkolenia BHP dla pracowników i szefów

Szkolenia BHP są przeznaczone zazwyczaj głównie dla pracowników czy uczniów. Tymczasem to nie im najczęściej zdarzają się niefortunne wypadki w pracy czy w szkole. To szefowie spadają ze schodów, porażają się prądem, ponieważ korzystają nieodpowiednie ze sprzętu czy łamią kończyny. To smutna prawda, ponieważ szkolenia BHP z reguły są traktowane z dużą pobłażliwością. Jednak się przydają!

szkolenia bhp

http://theaccidentadvicebureau.co.uk

Szef na końcu

Szkolenia BHP powinny więc obejmować także szefostwo, które z reguły bagatelizuje regulacje bezpieczeństwa. Higiena pracy dotyczy również nich. To oni ponoszą odpowiedzialność za pracowników w przypadku pożaru czy awarii. W czasie ewakuacji zostają ostatni, sprawdzają wszystkie sale i wychodzi z budynku jako ostatni, dlatego też statystyki wykazują, że to im zdarzają się urazy. Możliwe, że zapomnieli lub w ogóle nie zapoznali się z zasadami BHP.

Uważaj!

Usługi BHP oferowane są przez profesjonale firmy, które nakreślą potencjalne zagrożenia w pracy. Do nich należy się też zwrócić w przypadku wypadków, jakie już miały miejsce. Fachowcy BHP pomogą ustalić czy poszkodowanemu przysługuje odszkodowanie, jakie dokumenty należy wypełnić i co spowodowało tak naprawdę wypadek. Głupoa ludzka? Często. Wyobraźnia ludzka a raczej jej brak nie zna granic – wciąż na świecie są rzeczy, który nie śniły się nawet filozofom, dlatego należy mieć się na baczności. „Wypadki chodzą po ludziach” – w słowach tych jest wiele prawdy, ponieważ takie sytuacje wciąż mają miejsce w rożnych miejsach pracy.

Dołącz do dyskusji