Walcz z łupieżem

Łupież to jeden z najbardziej powszechnych problemów dermatologicznych. Trudności w walce z nim wynikają przede wszystkim z licznych możliwych przyczyn powstania dolegliwości. Skuteczna kuracja zakłada dotarcie do źródła, a nie tylko leczenie objawów, co w tym przypadku nie zawsze jest proste.

Gdzie tkwi przyczyna?

Łupież może powstać m.in na skutek: braku witamin i pierwiastków mineralnych, nieodpowiedniej diety, silnie drażniących substancji zawartych w szamponach i odżywkach.

Największym sprzymierzeńcem z walce z wrogim łupieżem są profesjonalne szampony dermatologiczne, zawierające cynk, siarkę, siarczek selenu. Wiele z nich dostępnych jest bez recepty, ale kontakt z lekarzem umożliwi dobór najbardziej odpowiedniego dla naszych problemów. Wyróżnia się kilka rodzajów łupieżu: suchy, tłusty, ostry, rumieniowy. Konsultacja z lekarzem pozwoli na szybką i jednoznaczną diagnozę, która wbrew pozorom nie zawsze możliwa jest przy samodzielnej obserwacji.

sposoby-na-łupież

 W drogerii

Używając kosmetyków drogeryjnych zwracajmy uwagę, by nie zawierały takich substancji jak: sodium laureth suflate, parabenów i alkoholu. Wszystkie one działają drażniąco na skórę głowy. Naturalną metodą zapobiegania łupieżowi jest stosowanie olejów np. kokosowego lub soku z brzozy. Regularne wcieranie ich w skórę głowy zapewnia również zdrowy rozwój cebulek włosowych.

źródło zdjęć www.sxc.hu

Dołącz do dyskusji