Włos się jeży – czyli jak fryzura może zmienić całkowicie nasz wygląd.

Latem chętnie eksperymentujemy ze swoim wyglądem, pozwalamy sobie na odrobinę fantazji i ekstrawagancji. Odświeżenie wizerunku warto zacząć od włosów – często nie doceniamy wagi fryzury, jednak nie da się ukryć, że ma ona wielki wpływ na nasz wygląd. Dobrze dobrana pozwoli wydobyć to, co w naszej twarzy najpiękniejsze, doda szyku, wdzięku, przyćmi mankamenty wyglądu, odmłodzi. Nieumiejętna – przyćmi nawet najpiękniejszy strój i skryje atuty urody.

Oprócz tak oczywistych czynników, jak ubiór i okazja, fryzurę należy przede wszystkim dobrać do kształtu twarzy. Wyróżniamy kilka podstawowych kształtów: twarz owalną, okrągłą, kwadratową, prostokątną i trójkątną. Ze względu na swoją symetrię i proporcjonalność, idealnym kształtem jest owal, do którego pasuje prawie każdy rodzaj fryzury. Kucyki i proste grzywki, miękkie fale i loki, gładkie uczesania, stylowy bob, cięcia asymetryczne, czy męskie fryzury będą przy takim typie twarzy prezentować się znakomicie. Najmniej korzystnie owalna twa będzie wyglądała w zestawieniu z przedziałkiem po środku głowy i długimi, prostymi włosami

Twarz okrągła

Posiadaczki takiego typ twarzy, charakteryzującego się pełnymi policzkami, niskim czołem i małą brodą, powinny unikać fryzur gładkich i przyciętych do linii brody, ponieważ sprawią one, że buzia będzie wyglądać zbyt masywnie. Żeby ją optycznie wydłużyć i wyszczuplić, najlepiej sprawić sobie fryzurę krótką, bądź średniej długości. Włosy powinny być wycieniowane, a ich linia lekka, dynamiczna i asymetryczna.

Twarz kwadratowa

Cechą tego typu twarzy jest szerokie czoło i żuchwa, a także wystające kości policzkowe. Do twarzy kwadratowej zdecydowanie nie pasują fryzury gładkie i proste, kończących się przed linią żuchwy, gładkie upięcia, bujne loki i proste grzywki. Warto za to postawić na włosy długie, proste lub falowane, cięcia warstwowe, strzyżenia z pazurkami i cieniowania. Dobrym wyjściem jest także przedziałek z boku.

Twarz prostokątna

Jest ona długa i szczupła, ma wydłużoną brodę oraz dość wysokie czoło i podobną szerokość na całej swojej długości. Nie pasują do niej długie proste włosy, uczesania wysokie oraz odsłonięte czoło – wszystko to sprawi, że będzie ona wydawać się optycznie dłuższa. Najlepiej sprawdzą się za to loki, fale, miękkie grzywki, cięcia warstwowe i fryzury puszyste, które skupią objętość po bokach twarzy.

Twarz trójkątna

Jej cechy charakterystyczne to wystające kości policzkowe, dolna część twarzy węższa od górnej i szerokie czoło. Posiadając taki trójkątna twarz lepiej zrezygnować z zupełnie odkrytego czoła, fryzur bardzo krótkich, wiązania włosów w kitkę oraz wysokich upięć, które optycznie wydłużają brodę. Celem fryzury powinno być w tym wypadku zrównoważenie najszerszej i najwęższej części twarzy. Wobec tego, wskazane są za półdługie włosy wycieniowane, włosy krótkie i kręcone oraz grzywki na bok.

Dołącz do dyskusji