Wybieramy salę na wesele

fot.albertaeventdeco.com

Wybranie odpowiedniej sali na wesele jest trudnym zadaniem. Chcemy, aby była idealna, bowiem tak naprawdę potrafi ona wpłynąć na to czy cała impreza jest udana czy nie. Najlepiej rozpocząć poszukiwania wymarzonego miejsca na około rok przed planowaną datą ślubu. Jest to czas optymalny, który pozwoli sprawdzić interesujące nas miejsca, oraz zorganizować wszystkie dodatkowe kwestie.

Na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim zastanówmy się ile osób ma ona pomieścić. Ważne aby nie była za ciasna, oraz zbyt duża, bowiem wtedy będzie pusta, ludzie będą się rozchodzić po kątach zamiast wspólnie bawić. Oprócz tego musimy uwzględnić lokalizację sali, oraz jej wystrój. Jeżeli jest on neutralny, można porozmawiać z właścicielem i zorganizować dodatki, które nadadzą jej wybranego przez nas stylu. Nie należy zapomnieć o jedzeniu, które na weselnym przyjęciu jest nieomal podstawą. Niektóre sale mają w cenie posiłki, niektóre natomiast pomagają zorganizować firmę cateringową, która dostarczy wszystko na miejsce. To od nas zależy ostateczny wybór menu oraz ilość podanych dań.

Coraz więcej par, decyduje się na zatrudnienie sali weselnej, która zadba o wszystko od A do Z. Oznacza to, iż przyszła para młoda decyduje tylko o stylu potraw i ilości ciepłych dań czy ciast, natomiast dostarczenie posiłków oraz załatwienie obsługi i dekoracji jest na głowie właściciela sali. Jest to wygodne rozwiązanie, które szczególnie przydaje się dla tych par, które nie mają czasu na organizowanie tego wielkiego dnia samemu.
 

Dołącz do dyskusji