Wypadanie rzęs – co z tym zrobić?

Zupełnie naturalne jest jeżeli codziennie tracimy do 5 rzęs. Jeżeli jednak wypada ich więcej, koniecznie należy się tym zainteresować. Przyczyn wypadania rzęs może być naprawdę wiele – od niewłaściwego doboru kosmetyków, po poważne schorzenia, np. związane z niedoczynnością tarczycy. Trzeba zatem ustalić, jaka jest przyczyna wypadania rzęs i jak ją usunąć. Dopiero wtedy będzie można cieszyć się długimi i zdrowymi rzęsami.

Najczęstsze przyczyny wypadania rzęs

milionkobiet.pl

milionkobiet.pl

Przyczyn jest naprawdę sporo. Oto te najczęściej występujące:

  • uczulenie na kosmetyk lub też na soczewki kontaktowe,
  • stosowanie pewnych leków,
  • zapalenia lub infekcje powiek i mieszków włosowych,
  • choroby oczu,
  • niedoczynność tarczycy,
  • zaburzenia hormonalne,
  • zabiegi chirurgii oka,
  • niedobór witamin – niewłaściwa dieta.

Jak sobie radzić z niektórymi przyczynami?

Bardzo często problemem jest wybór nieodpowiednich kosmetyków. Dotyczy to głównie tuszu do rzęs i preparatu do demakijażu. Jeżeli tusz jest mocny i trudny do usunięcia, a preparat do demakijażu jest za mało tłusty, tusz może być ciężko usunąć. Wtedy wykonujemy mocne ruchy i intensywnie pocieramy oczy, co wywołuje wypadanie rzęs. W takiej sytuacji konieczne staje się dobranie odpowiednich kosmetyków. Zanim jednak zaczniemy je stosować, można dać rzęsom czas na regenerację, stosując odpowiednie odżywki.

poradnikzdrowie.pl

poradnikzdrowie.pl

Innym problemem jest także częste stosowanie zabiegów kosmetycznych, np. używanie zalotki czy stosowanie henny lub przedłużanie rzęs. Stają się one wtedy osłabione, kruszeją i wypadają. Aby rzęsy wzmocnić warto na jakiś czas zrezygnować z takich zabiegów, a później dbać o to, by między kolejnymi zabiegami zachować należną przerwę na regenerację.

Poza tym rzęsy reagują również na zmiany pogody – mróz, wiatr, słońce czy gwałtowne zmiany temperatur. Warto je zatem odpowiednio zabezpieczać, stosując natłuszczające odżywki.

Jak zapobiegać wypadaniu rzęs?

Rzęsy nie będą wypadać, gdy będą mocne i zdrowe. W tym celu warto pomyśleć o trzech czynnikach:

1.Olejek rycynowy – nawilża rzęsy oraz wzmacnia je. Jak go stosować? Wieczorem po wykonanym demakijażu należy nałożyć olejek na rzęsy – za pomocą specjalnej szczoteczki lub starej szczoteczki od tuszu.

wysokieobcasy.pl

wysokieobcasy.pl

2.Odżywki do rzęs – odżywki działają na rzęsy wzmacniająco oraz odbudowująco, a poza tym pobudzają ich wzrost. Koniecznie należy zwracać uwagę na ich skład – najskuteczniejsze są te z ekstraktem z ogórka, ekstraktem z granatu, zieloną herbatą i witaminą A oraz B12.

3.Demakijaż oczu – koniecznie należy pamiętać o delikatnym, ale skutecznym demakijażu. Należy sięgnąć po odpowiedni preparat, jak najbardziej tłusty i zawierający ważne dla kondycji rzęs składniki. Idealnie sprawdzą się płyny dwufazowe.

Dołącz do dyskusji