Wypadanie włosów ? jak sobie z tym poradzić?

Wypadające włosy to problem większości kobiet. Problem ten ma różne przyczyny. W wielu wypadkach jest to zła dieta, nadmierny stres, niewielka aktywność fizyczna czy choćby zmiany hormonalne. Włosy wypadają również z powodu palenia papierosów. Są też osłabione, gdy często spinamy je bardzo ciasno oraz za mocno je szczotkujemy. Włosy mogą też wypadać, gdy ciągle się odchudzamy i stosujemy diety pozbawione wielu ważnych dla nich składników i witamin.

źródło: dbam-o-siebie.pl

źródło: dbam-o-siebie.pl

Dlatego tak ważna jest odpowiednia pielęgnacja i zapobieganie wypadaniu włosów. Co nam w tym pomoże?

Na pewno włosy wzmocni wyciąg ze skrzypu polnego, pokrzywy, rumianku czy lawendy. Włosy są silniejsze i szybciej rosną, gdy stosujemy kuracje wzbogacone w żeń-szeń. Mamy wiele możliwości do wyboru. Możemy zdecydować się na szampony, odżywki i maski do włosów, które zawierają takie składniki lub możemy też stosować odpowiednie suplementy diety.

źródło: dbam-o-siebie.pl

źródło: dbam-o-siebie.pl

A jakie domowe sposoby możemy wykorzystać? Można między innymi wykonać maseczkę z nafty i oleju lub żółtka jaja. Taką mieszankę nadkłada się na włosy, spłukuje, a następnie myje się włosy. Bardzo dobre efekty dają również płukanki z korzenia łopianu czy octu jabłkowego.

źródło: dbam-o-siebie.pl

źródło: dbam-o-siebie.pl

Koniecznie należy też przeanalizować swoje nawyki żywieniowe. Musimy sięgać po takie produkty, które zawierają odpowiednie składniki mineralne oraz witaminy. Jakie to mogą być produkty? Jajka, kasza, owoce morza i mięso ? bogate w cynk, oraz warzywa i owoce bogate w żelazo. W naszej diecie powinny też znaleźć się kwasy tłuszczowe, które znajdziemy w rybach, tranie, orzechach czy oleju lnianym.

Ciekawostki o tym jak dbać o swoje włosy zawarte są w artykule na http://www.peruki.info.pl/perukarstwo/tresy-dopinki. Warto zobaczyć kilka dodatkowych praktycznych wskazówek.

Dołącz do dyskusji