Zalety, cechy i koszt peruk naturalnych

Każdy zgodzi się z twierdzeniem, że peruki naturalne wyglądają o wiele lepiej niż te wykonane z syntetycznych włosów. Mimo tego, że jakość tych drugich znacznie polepszyła się w ubiegłych latach, nadal ich wykonanie odstaje od droższych zamienników. Po założeniu widać, że przedziałek wygląda nienaturalnie, jest ich za dużo oraz nieładnie odbijają światło. Przemysł cały czas się rozwija i idzie do przodu, jednak jak na razie większość wybiera naturalne peruki.

Zalety naturalnych peruk

Jak zostało to wyżej już powiedziane, przede wszystkim nad ich wyborem przeważa ładny wygląd. Co poza tym? Na pewno wytrzymałość, ponieważ używane zgodnie z instrukcją i odpowiednio pielęgnowane posłużą nam wiele lat. Odporność na zniszczenia jest tu kluczowa także ze względu na cenę, jaką idzie zapłacić za taką perukę, ale o tym później. Warto wspomnieć, że ich pielęgnacja jest bardzo łatwa i często podobna do takiej, jaką zapewniamy normalnie swoim włosom-myje się je oraz nakłada odżywki. Niewątpliwym plusem jest możliwość stylizacji, dlatego konieczność noszenia peruki nie wiążę się z nudą i codziennie tą samą fryzurą. Farbowanie, kręcenie czy prostowanie to dopiero początek danych nam możliwości. Każdy doświadczony fryzjer podejmie się wyzwania dopasowania fryzury do kształtu twarzy dla osoby, noszącej perukę. Najlepiej jednak przed zakupem przymierzyć kilka najbardziej interesujących nas modeli, aby później jak najmniej zaingerować w jej wygląd.

Cena peruki z naturalnych włosów

Koszty peruki wahają się w zależności od rodzaju włosa oraz jego długości. W społeczeństwie panuje przekonanie, że są one po prostu drogie, co jest powszechnym faktem. Ceny zaczynają się już od kilku tysięcy złotych. Niestety, nie każdego stać na tak potężny wydatek tym bardziej, że decydują się na niego osoby chore, wydające dość sporą kwotę na leczenie. Na szczęście istnieje pełno organizacji, które dofinansowują zakup peruki lub oddają ją całkowicie za darmo po kilku niezbędnych procedurach, jak na przykład fundacja Rak n’Roll.

Dołącz do dyskusji