Zapobieganie wrastającym włoskom

Kłopotliwym i niezbyt estetycznym skutkiem depilacji może być wrastanie włosków pod skórę na nogach lub w okolicach bikini. Poznać można je po licznych, niewielkich krostkach w miejscu przeprowadzonej depilacji. Żaden ze sposobów usuwania włosków nie gwarantuje, że unikniemy tej przykrej niespodzianki, choć zwykle pojawia się ona po zastosowaniu depilatora elektrycznego lub plastrów z woskiem. Na szczęście jest kilka sposobów na zmniejszenie szans na wystąpienie podrażnienia. 

Peeling

Regularny peeling powinien zapobiec problemowi. Złuszczanie naskórka minimum 2 razy w tygodniu, a szczególnie przed depilacją sprawia, że skóra jest gładka, zdrowa, i nie powinna stanowić dla włosków bariery ani utrudniać im swobodnego odrastania. Przed depilacją dobrze jest wziąć kąpiel, która dodatkowo zmiękczy włoski i ułatwi ich usunięcie. Skuteczny w walce z wrastającymi włoskami może być też masaż szorstką rękawicą.

 Grubsza sprawa

Niestety, czasami problem jest bardziej dokuczliwy i nie leży jedynie w naskórku, a na przykład w stosowaniu niektórych leków wpływających na stan skóry. Wtedy należy rozważyć rezygnację z długofalowych metod depilacji polegających na wyrywaniu włosków wraz z cebulkami, i zainwestować w dobrej jakości maszynkę do golenia wraz z pianką i żelem łagodzącym. Istotna może być też opinia lekarza dermatologa, który może zalecić stosowanie specjalnych preparatów łagodzących.

wrastające-włoski

źródło zdjęć: www.wspolczesnakobieta.pl

Dołącz do dyskusji