Zaserwuj sobie SPA w domu

Ośrodki SPA z każdym rokiem zyskują na popularności. Coraz więcej osób chętnie korzysta z takiej możliwości, by się zrelaksować i zadbać o swoje ciało. Jednak wcale nie trzeba wydawać fortuny na taki ośrodek – można po prostu relaksujące SPA zorganizować sobie w domu. Jak to zrobić? O co należy się zatroszczyć?

Czym jest SPA?

Bardzo ważne jest to, by dobrze zrozumieć ideę SPA. Nie chodzi po prostu o wykonanie kilku zabiegów pielęgnacyjnych. SPA to miejsce gdzie dbamy o ciało i umysł. To spokój, cisza, relaks i komfort. To nie tylko zabiegi, ale też odpowiedni nastrój, zapachy czy muzyka. I przede wszystkim, to nie jest miejsce na pośpiech. By móc tak zrelaksować się w domu, trzeba zadbać również właśnie o te czynniki. Tak więc potrzeba Ci odpowiednich kosmetyków, świeczek zapachowych, muzyki, wanny i dużo czasu.

Punkt pierwszy – peeling

Podstawą pielęgnacji ciała jest peeling. To zabieg, który pozwala złuszczyć naskórek, a tym samym odświeżyć skórę. I chodzi nie tylko o wygląd. Oczyszczona skóra o wiele łatwiej przyjmuje nakładane preparaty i wykorzystuje zawarte w nich składniki do regeneracji. Wykonując peeling jednocześnie masujemy skórę, co pobudza krążenie i pomaga odżywić skórę. Bardzo ważne jest, by zabieg wykonać starannie, poświęcając uwagę każdej części ciała.

Peeling można wykonać z wykorzystaniem gotowych kosmetyków, ale można również przygotować coś samodzielnie, np. peeling z cukru lub z kawy.

Punkt drugi – kąpiel

papilot.pl

papilot.pl

Kąpiel to jeden z ważniejszych etapów. To przede wszystkim relaks dla ciała i dla umysłu. Aby mógł relaksować się umysł warto wybrać sól lub płyn do kąpieli o przyjemnym zapachu. Aby relaksowało się ciało, warto wybrać kosmetyk, który zapewni jej właściwe nawilżenie, np. zawierając algi, witaminę C, glicerynę. Ważne jest też, by zadbać o odpowiednią temperaturę wody. Zbyt chłodna woda zadziała pobudzająco, zbyt gorąco usypiająco. Ciepła woda pozwoli rozszerzyć pory i składniki nawilżające lepiej wnikną w skórę.

Punkt trzeci – odżywianie skóry

Po kąpieli należy zadbać o skórę ciała. Bardzo ważne jest to, by utrzymać jej właściwe nawilżenie. Dlatego idealne okażą się kosmetyki działające odżywiająco i natłuszczająco. Może być to balsam do ciała, masło czy krem. Powinny zawierać tłuszcze roślinne oraz witaminy ważne dla skóry.

kobietawielepiej.pl

kobietawielepiej.pl

Ale to wcale nie koniec. Teraz czas na kolejny etap relaksu – czyli usiądź i nic nie rób. Odpoczywaj. Daj czas skórze, by dobrze przyswoiła sobie nałożone kosmetyki. Na końcu warto wykonać masaż jakimś olejkiem, który odżywi, nawilży i wygładzi skórę. Dzięki temu będzie wyglądała pięknie. A już najwspanialej byłoby, gdyby ktoś taki relaksujący masaż na nas wykonał. Chcesz cieszyć się doskonałym masażem – zainwestuj w akcesoria i łóżka do masażu!

Po takim SPA w domu każdy poczuje się o wiele lepiej.

Dołącz do dyskusji