Zmień wygląd swojego gniazdka!

Raz na kilka lat każdemu mieszkaniu przydaje się odświeżenie i niewielki remont. Pomalowanie ścian czy też wymiana podłóg całkowicie odmienią wystrój wnętrza, bez konieczności zakupu nowych mebli, które są bardzo kosztowne.

fot.publicdomainpictures.net

Kolor ścian

Wybór koloru jest dziś zarazem prosty jak i trudny. Dzięki temu, że producenci pozwalają nam wybór spośród setek kolorów możemy znaleźć nasz wymarzony odcień. Niestety, czasami jednak przez ten ogrom możliwości wariujemy i już sami nie wiemy czego chcemy. Wówczas warto doradzić się sprzedawcy, który powinien wypytać się o metraż pokoju oraz o jego przeznaczenie, a następnie doradzi, jaki kolor będzie najbardziej pasował. Pamiętajmy bowiem, iż odpowiedni odcień może sprawić, iż nasz pokój będzie albo mniejszy albo większy optycznie, oraz będzie bardziej bądź mniej przytulny.

Rodzaj podłogi

Wybór idealniej podłogi jest wbrew pozorom bardzo trudny i trzeba się na nim bardzo skupić. Zakupy powinniśmy rozpocząć przede wszystkim od określenia przeznaczenia pokoju. Jeżeli chcemy zmienić podłogę w łazience lub kuchni warto zdecydować się na płytki (najlepiej paradyż czy też tubądzin) bądź kafelki. Jeżeli jednak chcemy zmienić wygląd podłogi w salonie bądź sypialni, warto rozważyć tak modne dziś panele. Dzięki nim, już za niewielkie pieniądze, nasze pomieszczenie nabierze całkiem innego charakteru i stylu.

Dołącz do dyskusji